تاریخ :  دوشنبه 8 آبان‌ماه سال 1391
نویسنده :  حجت(احمدرضا)

شرکت اپل دیروز سه شنبه 2 آبان ماه آی پد مینی را به عنوان نسخه کوچکتر از تبلت محبوب خود با قیمت مناسبتری ارائه کرد تا بتواند با آمازون، گوگل و سامسونگ رقابت کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، فیل شیلر نایب رئیس ارشد اپل در بخش بازاریابی درحالی که این گجت جدید را در مراسم خبری این شرکت در سن خوزه نشان می داد، اظهار داشت: این آی پد مینی است که نمی توان آن را تنها نسخه کوچک شده آی پد دانست بلکه طراحی آن نیز کاملا متفاوت است.


 


فیل شیلر نایب رئیس ارشد اپل در بخش بازاریابی

تیم کوک - رئیس شرکت اپل برای نخستین بار محصولی را عرضه کرده است که در ارائه آن اثری از استیوجابز بنیانگذار فقید شرکت اپل دیده نمی شود.

از سوی دیگر حتی می توان گفت که استیوجابز از ایده آی پد کوچکتر متنفر و گفته بود که چنین محصولی را باید در بدو ورود به بازار مرده تلقی کرد.

تیم کوک رئیس شرکت اپل، آی پد مینی را نمایش می دهد

تحلیلگران این صنعت اشاره کرده اند که بیان این نوع اظهارات از سوی استیوجابز با هدف ناامیدکردن رقبا و همچنین شرکت خود از تولید یک نسخه کوچکتر از آی پد بوده است.

این درحالی است که آی پد مینی پس از درگذشت استیوجابز دیروز 2 آبان ماه با صفحه نمایش 7.9 اینچی ( 20 سانتیمتر) در مقایسه با آی پد اصلی که صفحه نمایش 9.7 اینچی دارد، رونمایی شد.

نسخه 16 گیگابایتی آی پد مینی با قابلیت اتصال Wi-Fi با قیمت 329 دلار، مدل 16 گیگابایتی با قابلیت اتصال Wi-Fi و سیم کارت 459 دلار به فروش می رسد.

اپل نسل چهارم از آی پدهای خود را با عنوان آی پد مینی رونمایی کرد

آی پد مینی 64 گیگی با قابلیت اتصال Wi-Fi و سیم کارت که گرون ترین این محصولات محسوب می شود به قیمت 659 دلار عرضه می شود و چون نسخه های قدیمی تر آی پد، این تبلت جدید اپل از دوربین جلو و دوربین اصلی برخوردار است.

شیلر اظهار داشت که مصرف کنندگان می توانند از 26 اکتبر آی پد مینی را پیش سفارش کنند و نسخه های Wi-Fi  آن از روز 2 نوامبر، علاوه بر ایالات متحده در چندین کشور در آسیا، اروپا عرضه خواهد شد.

شیلر گفت که آی پد مینی 300 گرم وزن دارد و این میزان نصف وزن آی پد اصلی است. همچنین ضخامت آن 7.2 میلیمتر درنظر گرفته شده که حتی از یک مداد هم نازک تر است.

کوک گفت: اوایل امسال ما اعلام کردیم که در طول سال جاری در انتظار نوآوریهای باورنکردنی از اپل باشید. ما فکر می کنیم که به وعده خود عمل کرده و امیدواریم که شما هم موافق باشید.

وی همچنین اظهار داشت که اپل طی دو سال و نیم 100 میلیون آی پد به فروش رسانده است. درحال حاضر بیش از 275 هزار برنامه اجرایی برای آپد در اپ استور وجود دارد و کاربران تاکنون بیش از 35 میلیارد برنامه اجرایی را دانلود کرده اند.


دانشجو رشته کامپیوتر دانشگاه آزاد رامهرمز علاقه مند به برنامه نویسی آندروید
تعداد بازدید ها: 267087